Рубрики
Партньори
First slide
Second slide
Third slide
Кмета на Кюстендил откри денят на Япония в Кюстендил
  Категория: Новини     15:55 - 19/September/2010

В салона на ХГ”Владимир Димитров Майстора” кмета на Кюстендил Петър Паунов откри Деня на Япония, японската култура, изкуство бизнес под наслов:”Японски изгрев над Кюстендил” в присъствието на Ая Отаки, културно аташе на Посолството на Япония в България Митсунобу Фукомори, икономическо аташе на посолството на Япония и доц. д-р арх. Милена Металкова-Маркова, Васил Иванов председател на ОБС- Кюстендил, зам.кметовете Виктор Янев, Радмила Рангелова, Надя Каратова , директорът на общинския театър Чавдар Ненов, шефът на овощарския институт Димитър Домозетов, общински съветници, предаде репортер на „Кубер прес”.
Водещ на тържеството беше Силвия Борисова сектор ”Връзки с обществеността към общината. „Изключително е приятно да се докоснем до този изгрев, за който всички ние сме чували и много от нас са мечтали. Надявам се, че нашите гости ще се убедят, че залезът, който можем да предложим, е нещо което си заслужава да бъде видяно”, каза градоначалника по време на откриването на проявата организирана организира от община Кюстендил и Посолството на Япония в България. Доц. д-р арх. Милена Металкова-Маркова представи материал на тема „Градска среда в името на децата на Япония” , показвайки реализирани проекти на японски архитекти превръщащи пространства за деца. Маркова показа сгради на арх.Мицури Сенд работещ в областта на детските градини. Тя поясни,че градската среда е използвана от архитектите в името на децата.С нагледни фотоси на университетска библиотека публиката видя изработена дървена конструкция даваща възможност книгите да имат видимост, реализирана с нисък бюджет. Японските архитект изследват детството на чиито анализ построяват детски градини ясли. Те разделят пространство на природа, място за игра, бягане, за улица, на анархия и за катерушки.
Детските градини в Япония са 2 етажни, с овощни градини, животни и спорни зали с пиана. Проявата включва демонстрация на калиграфско изкуство и японска икебана-изкуство за редена на цветя, дело на програмата „J-CAT” . Програма включва преглед на изкуството и културата в града, последван от дискусия с икономическото и културното аташе към Посолството на Япония в България, по време на която ще се обсъдят възможностите за бъдещи съвместни действия между бизнесмените в Кюстендил с японски фирми и организации. От 16,00 ч. на площад „Велбъжд” ще има работилница за деца на открито, в която желаещите деца могат да изработят оригами и японски хвърчила, които в последствие ще бъдат пуснати в небето над града. Ще бъде направен преглед на изкуството и културата в града, последван от дискусия с икономическото и културното аташе към Посолството на Япония в България, по време, на която ще бъдат обсъдени възможностите за бъдещи съвместни действия между бизнесмените в Кюстендил с японски фирми и организации. Ще се проведе работилница на открито с деца на тема: японски оригами -японски хвърчила за деца.

Кубер прес

       Назад кън всички новини

Времето
Анкета

Ще се справите ли с високите цени на горивата!


Да
Не
Не знам
Ще опитам
Невъзможно

Реклама