|
|
|
|
| Областният управител на Кюстендил Атанас Гергинов-официален гост на откриването на XIX Международен конкурс „Пей сърце“ |
| Категория: Култура и спорт |
|
18:49 - 29/August/2026 |
Областният управител на Област Кюстендил Атанас Гергинов присъства на официалното откриване на деветнадесетото издание на Международния конкурс за шлагерна песен „Пей сърце“, съобщи за „Кубер прес“, Ангел Павлов пресаташе ОА Кюстендил. Културното събитие се проведе на сцената на НЧ „Братство 1869“ в областния град.
По време на церемонията по откриването на конкурса областният управител приветства организаторите, журито и многобройните участници, като подчерта значимостта на фестивала за съхраняването на музикалните традиции и утвърждаването на Кюстендил като културно средище.
„Вие не просто пазите, но и вдъхвате нов живот на богатите традиции на градската песен. Този жанр носи неповторима романтика, душевна чистота и искрено родолюбие“, заяви Гергинов.
Той отправи и специална благодарност към ръководството и екипа на НЧ „Братство 1869“ за тяхната всеотдайност, професионализъм и неуморен труд, които превръщат Кюстендил в истинска столица на песенното творчество и обединяват поколения българи около ценностите на духовността и изкуството.
Тази година събитието събира над 2000 изпълнители от България и чужбина, които ще премерят сили в категориите за шлагерна и стара градска песен.
снимка: ОА Кюстендил
Kuber press
>
|
|
| |
|
Назад кън всички новини |
|
|
|
|
|
|
Анкета
|
Ще се справите ли с високите цени на горивата!
|
|
|
|
|
|
|
|
|