Рубрики
Партньори
First slide
Second slide
Third slide
На среща в Кюстендил предложиха регистър и карта на проблемните участъци на реките
  Категория: Регионални     17:46 - 13/July/2026

Всички участници в срещата се обединиха около това, че най- важната стъпка е промяната на нормативната наредба и включването в нея на санкции и наказания-бяха единодушни, че трябва да бъдат предприети мерки за подобряване на координацията между общините и отговорните институции

 

По инициатива на областния управител Атанас Гергинов беше свикана работна среща за набелязване на мерки за подобряване на нормативните разпоредби по отношение на реките и водоемите на територията на Кюстендилска област, съобщава социалната страница на Областна администрация Кюстендил, предаде репортер на „Кубер прес“.
В дискусията се включиха кметовете на общини, представители на Областната дирекция на МВР в Кюстендил, Пожарната, Регионалната здравна инспекция, Напоителни системи, Басейнова дирекция „Западнобеломорски район”.
В срещата участваха и депутатите от Област Кюстендил.
Всички участници в работната среща бяха единодушни, че трябва да бъдат предприети мерки за подобряване на координацията между общините и отговорните институции със цел предотвратяване на инциденти по време на летния сезон.
Беше предложено да бъде изготвен регистър и интерактивна карта на проблемните участъци на реките, както и превенция чрез провеждане на информационни кампании в училищата и в медиите за рисковете при къпане в непознати водоеми. Предложена беше и промяна в нормативната база, с цел изясняване на отговорността относно стопанисването на водните обекти.
Депутатите от региона увериха присъстващите, че ще работят в посока на промяна на законодателната рамка.
Всички участници в срещата се обединиха около това, че най- важната стъпка е промяната на нормативната наредба и включването в нея на санкции и наказания.
„Обръщам се към вас. Каквито и предложения да имате изпращайте ги до Областната администрация за да продължи този съвместен диалог”, призова в края на срещата областният управител Атанас Гергинов.

 

Kuber press

>

>

       Назад кън всички новини

Времето
Анкета

Ще се справите ли с високите цени на горивата!


Да
Не
Не знам
Ще опитам
Невъзможно

Реклама