
За трета поредна година Община Кюстендил организира участието на деца и младежи в Националния младежки научен фестивал „АЛО, КОСМОС | Говори България!“ – едно от най-вдъхновяващите събития за наука, технологии, инженерство и иновации в страната, съобщават от „Спорт и младежки дейности“, предаде репортер на „Кубер прес“.
Тази година във фестивала се включиха ученици от III ОУ „Проф. Марин Дринов“, VI ОУ „Св. Паисий Хилендарски“ и ПМГ „Проф. Емануил Иванов“ – Кюстендил, които имаха възможността да се потопят в света на космическите изследвания, съвременните технологии и научните открития.
По време на събитието децата и младежите се срещнаха с учени, изследователи и вдъхновяващи личности от сферата на науката, наблюдаваха впечатляващи демонстрации, участваха в интерактивни работилници и научиха повече за Космоса, роботиката, изкуствения интелект, инженерните науки и професиите на бъдещето. Фестивалът им даде възможност да открият нови хоризонти, да задават въпроси и да се докоснат до света на иновациите по интересен и достъпен начин.
Участието в подобни инициативи е важна стъпка към насърчаването на любознателността, критичното мислене и стремежа към знания сред младите хора – качества, които са в основата на успешното развитие на бъдещите поколения.
Община Кюстендил изказва своята искрена благодарност към организаторите на фестивала „АЛО, КОСМОС | Говори България!“ за високото ниво на организация, вдъхновяващата програма и възможността българските деца и младежи да се срещнат отблизо със света на науката, технологиите и космическите изследвания.
Благодарим и на всички ученици, учители и ръководители, които достойно представиха Кюстендил и доказаха, че любопитството, знанието и мечтите са най-сигурният път към бъдещето.
Kuber press
>
|