Рубрики
Партньори
First slide
Second slide
Third slide
„Европа Директно -Кюстендил“ стартира отново дейността си
  Категория: Общество     12:14 - 24/February/2026

От 2026 г. читалище „Братство 1869“ гр. Кюстендил възобновява дейността си като информационен център от европейската мрежа Europe Direct,в България мрежата е позната с името Европа Директно и функционира от 2008 г.,съобщи за „Кубер прес“, Иван Андонов председател на читалище „Братство-1869“ Кюстендил.

На 25.02.2026 г. от 15:00 ч. в читалището ще се състои Официална церемония за стартиране на дейността за периода 2026–2030 година. На събитието ще присъства  Йорданка Чобанова - Ръководител на Представителството на Европейската комисия в България.
Европа Директно - Кюстендил ще осъществява своята дейност на територията на област Кюстендил. През следващите пет години центърът ще продължи да работи за повишаване на информираността на гражданите за Европейския съюз, насърчаване на активното участие в европейски инициативи, подкрепа на местните общности и развитие на диалога между институциите и обществото.
Европа Директно - Кюстендил ще продължи да работи като мост между европейските институции и местната общност, предоставяйки достъпна, проверена и разбираема информация.
ЕВРОПА ДИРЕКТНО беше създадена от Европейската комисия през 2005 г., като обедини различни видове европейски информационни центрове и центрове за документация. Оттогава тя заема водещо място в комуникационната стратегия на европейските институции и представлява единствен по рода си инструмент за диалог с гражданите по свързани с ЕС теми на местно и регионално равнище.

Европа Директно – Кюстендил ще работи в услуга на гражданите и ще следва следните основни цели:
- да информира относно политиките и действията на ЕС, по-специално за тези, които оказват въздействие на местно равнище, като по този начин се повиши видимостта на тези политики и действия;
- да се вслушва в опасенията на гражданите по въпроси от компетентността на ЕС и да ги предава на Представителството на Европейската комисия в България;
- да се ангажира с гражданите в открит диалог относно ЕС и неговото въздействие в ежедневието им, за да се засили и/или създаде лична ангажираност с европейския проект и да се стимулира участието в европейския демократичен процес;
- да допринесе за европейското гражданско образование и за създаването на европейска публична сфера.

 

 

Kuber press

>

       Назад кън всички новини

Времето
Анкета

Ще се справите ли с високите цени на горивата!


Да
Не
Не знам
Ще опитам
Невъзможно

Реклама