
Разкрита е автоморга, търгувала със стоки, предмет на престъпления у нас и в Италия, процесуалните действия са осъществени в имот в бобовдолското село с. Големо село,вчера по линия „Престъпления, свързани с МПС" на територията на област Кюстендил служители на ГДНП, СДВР, ОДМВР Кюстендил, НАП, Инспекция по труда и РИОСВ проведоха мащабна специализирана полицейска операция, съобщава Пресцентър ОДМВР Кюстендил, предаде репортер на „Кубер прес”.
В хода на полицейските действия в обособен търговски обект за продажба на авточасти втора употреба са установени разглобени и подготвени за продажба множество части от моторни превозни средства с механично заличени и изрязани идентификационни номера.
Въпреки заличаванията, експерти на СДВР и ОДМВР Пловдив, използвайки съвременни технологии и технически средства са установени автентичните идентификациони номера на 7 двигателя от МПС и разкомплектовани части от ходовата част на друг автомобил, предмет на кражба от София; две разкомплектовани купета от моторни превозни средства, мултимедия от луксозен автомобил и регистрационни номера, предмет на престъпление от Р Италия.
Иззети са общо 20 заличени двигателя, които са предмет на престъпление, 2 купета от МПС, регистрационни табели и множество части от ходова част на автомобили.
Собственика на автоморгата е задържан с полицейска заповед до 24 часа.
По случая е образувано досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 215, ал. 2- „Вещно укривателство в особено големи размери" от НК. Работата по събиране на доказателства продължава под надзора на РП-Кюстендил.




Kuber press
>
|