Кметът на Община Кюстендил, инж. Огнян Атанасов, приветства присъстващите, поздрави ги за проявения интерес и подчерта желанието на местната власт да предоставя своевременна информация на местния бизнес за различни възможности за кандидатстване по европейски програми.
Пред представители на бизнеса в град Кюстендил, експерти от Управляващи орган и Съвместния секретариат (СС) на Програма Interreg VI-A ИПП България - Сърбия 2021 – 2027 г. разясниха условията за кандидатстване по процедура „Насърчаване на устойчивия растеж и конкурентоспособността на МСП и създаването на работни места в МСП, включително чрез продуктивни инвестиции“, съобщи за „Кубер прес”, от ОИЦ Кюстендил. Изискванията за допустимост на кандидатите, дейностите и разходите, методологията за оценката на проектите, ключови стъпки за подготовка на успешни проекти бяха сред основните теми, презентирани по време на информационния ден, проведен на 24 април в сградата на Младежки център – Кюстендил и организиран от Община Кюстендил, Областен информационен център – Кюстендил и СС на Програмата.Кметът на Община Кюстендил, инж. Огнян Атанасов, приветства присъстващите, поздрави ги за проявения интерес и подчерта желанието на местната власт да предоставя своевременна информация на местния бизнес за различни възможности за кандидатстване по европейски програми. Участие в срещата взе и г-н Николай Дочев, Зам. кмет "Интегрирано планиране и регионално развитие" в Община Кюстендил.
Проектите, които ще получат подкрепа, ще имат шанс да увеличат конкурентоспособността на малките и средни предприятия и да ги насърчат да навлязат на нови пазари чрез маркетингови стратегии.
Допустими да кандидатстват са фирми, регистрирани и функциониращи в допустимите трансгранични региони на България и Сърбия не по-късно от 31.12.2021 г. Сред изискванията за допустимост е фирмите да имат основна икономическа дейност в сектор производство, управление на отпадъците, информация и комуникации, професионални научни и технически дейности, съгласно Статистическата класификация на икономическите дейности в Европейската общност. Задължително условие е участието на поне едно предприятие от всяка държава, като за целите на кандидатстването по процедурата е разработена онлайн база данни с потенциални партньори.
Размерът на безвъзмездното финансиране за проект е между 200 000 и 400 000 евро, като за отделно предприятие сумите са между 50 000 и 200 000 евро. За бенефициентите от България финансирането покрива цялата стойност на проектите, а за сръбските финансирането покрива 85% от разходите, останалите 15% трябва да бъдат осигурени от самите кандидати.
Кандидатстването е до 11 юни в платформата JEMS на следния адрес https://jems-bgrs.mrrb.bg
>
>
Kuber press
>
>
>
|