Кметът на Община Кюстендил инж. Огнян Атанасов награди учениците с отличени творби с индивидуална картичка с послание,зам.-кметът Кристиян Иванчов обяви техните имена. В салона на възрожденското училище в Кюстендил отбелязаха деня на розовата фланелка и световният ден против тормоза в училище , проявата се организира от Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни към Община Кюстендил , в отбелязването участваха ученици включили се конкурс за картичка на тема „Агресията в училище”, предаде репортер на „Кубер прес”.
Световният ден против тормоза в училище се отбелязва всяка последна сряда на месец февруари-26 февруари. Денят е популярен сред учениците като деня на розовата фланелка ие популярен в много държави, а в България се отбелязва от 2012 година.
Цветът на фланелката символизира неприемането на тормозът и насилието в училище.
Изследвания голяма част от децата са ставали свидетели на тормоз върху техни съученици, но са оставали пасивни наблюдатели.
Най – силните прояви на агресия в училище са сред децата на възраст 10 – 13 години. Агресията в училище е често срещано явление и тя може да бъде породена от гняв, безсилие, страх, безпокойство, тревога, липса на усещане за сигурност или знание за справяне с дадена ситуация. Обикновено се асоциира агресията с физически сблъсък, но не по-малко вредна е психологическата агресия – обиди, подигравки, присмиване или заплашване.
Събитието се проведе на фона на подредени специално изработени табла от училищни колективи, с чиито послания се изразява безкомпромисното отношение към тормоза в училище.
Кметът на Община Кюстендил инж. Огнян Атанасов награди учениците с отличени творби с индивидуална картичка с послание,зам.-кметът Кристиян Иванчов обяви техните имена.
"Днешната инициатива която е трета в Кюстендил е изключително важна –за толерантността в училище и против насилието в училище. Хубави табла сте изработили,радвам се, че сте видели кой е правилният начин. Трябва да бъдем толерантни един към друг. Има хора които са по-слаби, има хора които са по-силни. Има деца които знаят повече, има деца които знаят по-малко. Има деца с повече възможности, има деца които нямат възможности, но в крайна сметка всички са деца на Кюстендил и всички трябва да са равни. Всички трябва да бъдем приятели и да си помагаме.Смятам,че инициативата която се поде от Община Кюстендил- въвеждане на училищните униформи също спомага за намаляване на агресията в училищата,за да няма спорове от сорта кой има по-хубава тениска или кой има по-хубав анцунг ит.н.Както виждам тук всички сме с еднакви тениски и всички сме абсолютно еднакви.Нека продължим да бъдем толерантни един към друг“, отбеляза градоначалникът.







Kuber press
>
>
|