Кмета Атанасов: Тази година направихме така че-тези които са пуснали декларации –че няма да ползват имотите,и няма да плащат такса смет- да им бъдат взети кофите. Инвентаризация на съдовете за смет е и начин да се знае как да бъде предложена по-добра услуга на неселението.
На работна среща в общинска, заседателна, зала на кметовете на кметства и кметски наместници на територията на Община Кюстендил беше обсъдена инвентаризация на съдовете за смет в малките населени места със цел изясняване на кой адрес по колко и какъв боклук и колко често се извършва сметоизвозването, каза в изявление пред медии кмета Атанасов, предаде репортер на „Кубер прес”.
„Поисках инвентаризация на съдовете за смет, защото ми направи впечатление-след като започнахме да слагаме чипове на част от кофите за смет-че в село с жители 500 човека-има 700 кофи.За да може да направим план-сметките за чистота за догодина-защото ще има нова методика за изчисление, трябва да знаем къде с какви съдове за смет разполагаме.Има много живи села като Горна Брестница, Цървеняно и Сгурово ,където с решение на ОБС там няма сметоизвозване. Нали не си представяме,че техния отпадък отива в атмосферата и се разгражда.Този отпадък просто се изхвърля в града или най-близките села.Трябва да има условия в тези села да се сметоизвозва отпадъка –респективно да бъде плащана такса битови отпадъци.” обясни кмета Огнян Атанасов.
По думите му има населени места откъдето има запитвания за кофи за смет, след като са осигурени -100 човека подават декларации-че няма да ползват имот и не плащат такса смет-впоследствие искат да бъдат обслужвани..
Според градоначалникът инвентаризация на съдовете за смет е и начин да се знае как да бъде предложена по-добра услуга на неселението.
„Тази година направихме така че-тези които са пуснали декларации –че няма да ползват имотите,и няма да плащат такса смет- да им бъдат взети кофите”, поясни той.
На срещата представители на ДЛС и ДГС обсъдиха горските пожари и превенцията за да не възникват.
На кметовете на села бяха раздадени листовки с които да припомнят задълженията на стопанските обекти по селата-относно това какви съдове за смет за редовно сметосъбиране трябва да имат и с какви договори да работят.
Кмета Атанасов припомни, че в Шипочано водоподаването е възстановено след съдействие от страна на кмета на Перник за предоставянето на резервна помпа, до доставката на новата, поръчана от водния оператор помпа.
„Искам да уточня-че „Кюстендилска вода” ЕООД и Община Кюстендил са две различни институции. „Кюстендилска вода” ЕООД е 100% държавно дружество, Община Кюстендил няма нито стотинка участие в това дружество.Тъй като на територията на Община Кюстендил всеки съгражданин ползва услугите на „Кюстендилска вода” ЕООД-се стремим да помагаме с каквото можем на местното водоснабдително дружество”,обобщи кмета Атанасов.
Kuber press
>
>
|