Кмета Паунов: Качеството на услугата трябва да отговаря на ресурсите, каквото кажат съгражданите това ще бъде предложено на ОБС, преди това ще бъдат изнесени изводите.
Кметът на община Кюстендил и председателя на ОБС Кюстендил Иван Андонов обявиха пред медии подробности около предстоящото обществено допитване което ще се проведе на 30 октомври ,хората ще могат да изразят мнение в 78 секции, предаде репортер на „Кубер прес“.
За да бъде гарантирана прозрачността и да няма излишни дебати при отварянето на пиковете с резултатите от допитването са поканени са представители НПО и медии в чието присъствие да се броят гласовете.
Допитването няма да има официален статут,в него ще има три въпроси .
„Винаги сме се стремили да работим в единомислие и съгласие със съгръжданите по всяка тема,не сме бягали от тежки решения. Екипът на общината, ръководството на община Кюстендил, Общински съвет, поемаше цялата тежест върху себе си за публичен ресурс ,ангажираност, поддръжка и издръжка.Изцедихме всички възможни ресурси като икономии,ниски цени, добри приватизационни решения, от всякъде да привлечем ресурс, по всички възможни програми.Дойде време обаче с тези цени на тока, с цената на газта,която е скочила със 160%, вече се говори и за цени на горивата от по 4 лв. в бъдеще за превозни средства.Това е нещо, което ни залива и няма как да не се случи.Затова въпросът ни сега е към нашите съграждани- дали ще проявят солидарност с усилията на общината и ще се включат с коригираните вноски, за да запазим относително прилично нивото на сметосъбиране и сметоизвозване.Колосални усилия ни коства, необходим е и колосален ресурс. От 202 -ма работещи в ОП Чистота през 2007 ,сега на щат са 142 ,заеите ас 126,90% са на минимална работна заплата.Реалиизрания ресурс се прави по най-добрия начин.Тръгнахме с минимална заплата от 180 лева от утре ще бъде 700,няма как с данък от 6 лева да бъдат реализирани услуги.“обясни кметът Паунов.
По думите му предстой да се организира публична среща за да може всеки едни да бъде информиран ,за това че има 30 общини по големи от община Кюстендил с по-високи данъци. Кмета добави, че ежегодно ОП чистота се дофинансира с 600 000 до 800 000 лева. Няма как с данъци и такси в малките населени места то 6 лв. ние да покриваме тези разходи за горива, за тока , за всичко.
. “Няма как някой да изчисли какви ще се щетите от цените на тока. В момента се очертава токът ни да поскъпне с над половин милион за уличното осветление“-смята още градоначалникът.
Kuber press
|