Партньори
First slide
Second slide
Third slide
Ивайло Енчев от Разград е победител в шахматния турнир в памет на кюстендилски шахматист Богомил Андонов
  Категория: Култура и спорт     16:19 - 24/March/2015

С интерес премина шахматния турнир в памет на най-изявения кюстендилски шахматист Богомил Андонов,с чудесна игра с много интересни партии по шах,съобщи за «Кубер прес» Велислав Куков организатор на турнира в кюстендил.»Борбата беше много оспорвана, а участие взеха 41 участника. От тях един ГМ Гросмайстор - Венцислав Инкьов и петима ММ /международни майстори/, сред които една дама - международната майсторка от Дупница Стефи Бедникова. Присъединиха се също много майстори на шахматната игра от цялата страна, деца и любители. Организаторът на турнира ММ Велислав Куков беше натоварен с двойна задача - да се изявява и като състезател. Съдия на турнира бе съдия международна категория Георги Бедников. Нямаше шахматни спорове между участниците. Крайното класиране има следния вид: 1-място зае ММ от Разград Ивайло Енчев със 7 точки. Със същия актив от точки /7/ завърши и ММ от София Сашо Николов, но остана 2-ри поради по-слаби допълнителни показатели. На 3-то място със 6,5 точки е майсторът на спорта от Дупница Методи Стойнев.» каза още Пилев. Представителят на домакините ММ Велислав Куков остана на 6-то място 6 т. от общо 9-те партии. Бяха раздадени и специални награди. Като най-добър ветеран на турнира бе отличен майсторът на спорта от Благоевград Георги Ангелов. За най-добра жена на турнира традиционна бе наградена ММ Стефи Бедникова. Сред децата най-добре се представи Мория Грийн от нашия град, следван от Александър Георгиев от ШК "Богомил Андонов". Медал за най-малък участник на турнира получи Ради Стамболийски -8 години- от ШК "Богомил Андонов". Имаше специални награди за участници с определен коефициент /ЕЛО/. Наградите бяха връчени от дъщерята на Богомил Андонов - Биляна, която и тази година се включи в организацията на турнира.