Партньори
First slide
Second slide
Third slide
Кмета на Кюстендил връчи медалите и купите на победителите в шахматното първенство
  Категория: Новини     16:59 - 17/April/2010

Днес, събота, 17.04.2010 година, в сградата на Художествената галерия „Владимир Димитров – Майстора” в гр. Кюстендил, завърши финала на 74 -тото държавно индивидуално първенство по шахмат за мъже, съобщи за „Кубер прес Рени - Михайлова –Димитрова –Сектор ”Връзки с обществеността ”към община Кюстендил.
Организатори на събитието бяха Българската федерация по шахмат и Община Кюстендил. Шампионатът продължи десет дни, от 7 до 17април. Четиринадесет участници се състезаваха за титлата „Държавен шампион на България за 2010 година”. Първенството се проведе по кръговата система – всеки срещу всеки в 13 кръга.
Гросмайстор Борис Чаталбашев от шахматен клуб “ЦСКА” – София спечели първото място с 10 и половина точки от 13 възможни. На второ място остана Кирил Георгиев, състезател на „Локомотив” – Пловдив. Медали и купи на победителите в турнира раздаде кметът на Община Кюстендил, г-н Петър Паунов.