
НЧ „Васил Левски“-1965 в кв. Изток-Кюстендил за срок от пет години ще стопанисва сградата на Медико социалния център в квартала, месечен наем -50,00 лева или 25,56 евро без ДДС, след решение на общинските съветници сградата се предоставя без провеждане на търг или конкурс, предаде репортер на „Кубер прес“.Поддръжката, ремонтите и експлоатационните разходи за са сметка на читалището.
Читалището в кв. Кюстендил развива дейности от 60 години, с които допринася за устойчивото развитие на местната общност. Читалището се явява и ключов фактор върху интеграцията на уязвимите групи и осигурен достъп до качествени образование, здравеопазване, социални и трудови услуги.
От читалището уверяват -че новата сграда би могла да бъде проектирана за осигуряване на достъп на лица с увреждания и разширяване възможностите за участие в читалищните изяви на повече членове от обществото.
Разширяването на читалищната база може и да се превърне в място за творчески работилници, фестивали и събития които да носят приходи и да стимулират местната икономика.
Снимка:FASEBOOK
Kuber press
>
>
|