|
|
|
|
| Кмет на Дупница Първан Дангов с условна присъда за на закани спрямо длъжностно в МВР лице |
| Категория: Интервю |
|
15:43 - 29/October/2025 |
Подсъдимият Първан Дангов – кмет на Община Дупница, предаден на съд с обвинителен акт на Районна прокуратура – Кюстендил, Териториално отделение – Дупница, е признат за виновен в извършване на престъпление по чл. 144, ал. 2, вр. ал. 1 от НК, съобщи за „Кубер прес“, Lана Мумджиева-Експерт „Връзки с обществеността“-Апелативна прокуратура – София.
На 15.03.2024 г. подсъдимият се обадил по телефона на временно изпълняващия длъжността началник на Районното управление на МВР в гр. Дупница – Йордан Зарев.
С агресивен тон той изразил възмущението във връзка с изпратени от него писма, с които се изисквали копия от документи на Община Дупница.
Йордан Зарев обяснил, че действията са във връзка с разпореждане на прокуратурата и указания на наблюдаващия прокурор.
В отговор на това Първан Дангов се заканил с престъпление срещу личността на длъжностното лице Йорадн Зарев по повод изпълнение на служебните му задължения, както и срещу неговите близки.
Тази закана предизвикала у пострадалия основателен страх за осъществяването и притеснения за семейството му.
В следващите дни здравословното състояние на пострадалия Й.З. се влошило, поради което той потърсил медицинска помощ.
По случая било образувано досъдебно производство.
Първоинстанционният съд е наложил на подсъдимия наказание от 3 месеца „лишаване от свобода“ с 3-годишен изпитателен срок.
Осъдителната присъда подлежи на обжалване и протест в законоустановения срок пред въззивен съд.
Kuber press
>
|
|
| |
|
Назад кън всички новини |
|
|
|
|
|
|
Анкета
|
Ще се справите ли с високите цени на горивата!
|
|
|
|
|
|
|
|
|