Second slide
Third slide
Купа „Пауталия“ отново остана в Кюстендил
  Категория: Култура и спорт     13:54 - 28/May/2024

В уютната обстановка на Парк-хотел „Кюстендил“ се проведе XIX-ти Национален отборен турнир по шахмат за купа „Пауталия“, състезанието е част от Общинския спортен календар на Община Кюстендил за 2024 г.       съобщават организаторите на турнира, предаде репортер на „Кубер прес”.
Тази година за деветнадесет път на шахматните дъски срещу двата отбора на СКХЗУ „Пауталия спорт – 2005“ Кюстендил – отбор „Пауталия“ и отбор „Руен“, застанаха отборите на нашите приятели от СКИ „Витоша“ София, СКИ „Кракра” Перник, СКХУ ”Достоен живот“ – Благоевград и отбор „Болид“ от Специалното училище за ученици с нарушено зрение „Луи Брайл“, който участва за втори път в състезанието.
Съдия на състезанието беше дългогодишният републикански съдия по шахмат – Асен Анев. Състезанието се проведе по кръгова система „всеки срещу всеки“.
Всички партии на турнира се изиграха при добра организация и спортсменски дух. След изиграването на петте кръга в крайното отборно класиране Първо място и Купа "Пауталия" завоюва с рекордните 10 мач точки отбор "Пауталия" на СКХЗУ "Пауталия спорт - 2005". Достойното второ място със 7 мач точки зае отбор „Болид “ София, а третото СКИ „Кракра“ Перник с 6 мач точки.
Състезателите от СКХЗУ „Пауталия спорт - 2005“ Кюстендил се представиха отлично и в класирането по дъски. Отбор „Пауталия“ завоюва само призови места - два златни медала за Борислав Лазаров (5 т.) и Динко Даскалов с резултат от 4,5 т., бронзов медал за Райна Вучкова и четвърто място за Пламен Петров. В битките по дъски вторият ни отбор „Руен“ също се представи достойно - пето място.
Крайно отборно класиране:
1-во място – отбор „Пауталия“ – 10 т. Купа „Пауталия“
2-ро място – отбор „Болид“ – 7 т.
3-то място – отбор „Кракра“ – 6 т.
4-то място – отбор „Витоша“ – 5 т.
5-то място – отбор „Руен“ – 2 т.
6-то място – отбор „Достоен живот“ – 0 т.
Медалите по дъски и купите в отборното класиране бяха връчени от г-н Яни Георгиев – регионален координатор на КНСБ.