Партньори
First slide
Second slide
Third slide
СК „Тонус“ -Кюстендил с отлично представяне на Държавно отборно първенство по спортна аеробика
  Категория: Култура и спорт     9:26 - 8/November/2023

Държавно отборно първенство по спортна аеробика, клас B, както и Национален турнир, клас C, се проведоха през изминалия уикенд в Пловдив, спортен клуб по аеробика „Тонус“ взе участие в състезанията и се представи отлично, предаде репортер на „Кубер прес“. В Държавното отборно първенство много малко не достигна на Каролина Шаркова за медал, но въпреки това тя изигра съчетанието си перфектно и се класира на почетното 4-то място в категория индивидуално, жени, 15-17-годишни. По същия начин, с безгрешно изпълнение на съчетанията си, се представиха Мария Шаркова и Михаела Шаркова в категория малка формация, 12-14-годишни, като се класираха на 4-то място и веднага след тях на 5-то място в крайното класиране в същата категория, се наредиха Вероника Копаранова и Сияна Караджова. Вероника Копаранова взе участие и в индивидуалната надпревара при жени, 12-14-годишни, като успя да се справи с голямата конкуренция и се класира 10-та. Също на 10-то място, но в категория малка формация, 9-11-годишни, се класираха и Ивайла Йорданова и Екатерина Котева От националния турнир, клас C, клубът може да се похвали с блестящото представяне на Деница Йорданова и Божидара Бояджиева, които спечелиха сребърни медали в категория Група, 7-8-годишни. Сред голяма конкуренция в своята категория, а именно групи, 9-11-годишни, Ивон Кацарова и Александрина Кацарова се наредиха на 12. място. Треньор бе Галя Миткова, съдия - Соня Александрова. „Гордея се с прекрасните деца! Гордост от факта, че те осъзнаха как се постигат високи резултати в спорта, а именно чрез постоянство, трудолюбие, огромно желание, сила и енергия за преодоляване на трудностите, осъзнаване на личната отговорност, вследствие и на екипна (обществена) отговорност, уважение към съотборниците си, спазване на правила и принципи... И всъщност, това е най-голямата победа!”, каза Галя Миткова - председател и старши треньор на спортен клуб по аеробика „Тонус“.