Second slide
Third slide
Ралица Иванова оглави тазгодишната класация за най-добър спортист на Кюстендил
  Категория: Култура и спорт     11:44 - 24/December/2009

В сладкарница „Шампиони” в присъствието на местната власт общинския кмет Петър Паунов, председателя на ОбС- Кюстендил Васил Иванов, зам.кмета по хуманитарните дейности Виктор Янев, началника на спортния общински отдел Мая Лехчанска, областния представител на партия „Лидер” Светослав Василев и представители на общинска банка клон-Кюстендил, бяха раздадени годишните награди за най-добър спортист на Кюстендил,предаде репортер на „Кубер прес”.
По време на 10- тото юбилейно издание на проявата организирана от Дарик радио и община Кюстендил бяха връчени 23 плакети с абвиатурата на националната медия. Спортните клубове излъчиха свои представители за номинациите, след пресяване осем имена бяха подредени Лехчанска. В раздаването на наградите се включиха зам. кмета Виктор Янев и шефа на ОбС -Иванов. Челната тройка получи купите от кмета Паунов, който даде и парични нарагради от кото 300лв.за победителя. Единодушно за спортист за 2009 г. на Кюстендил беше избрана Ралица Иванова, състезателка на спортен клуб "Васил и Георги Илиеви". Тя се занимава със спорт от 2000 година. Минути след като тя получи приза сподели, че след миналогодишното ІІ-ро място, първата позиция била отчасти очаквана. Ралица Иванова е бронзова медалистка от Европейските първенства по борба за жени и девойки. На крача от челното място остана състезателя на клуб ”Руен-92” Борис Йосифов, балканския шампион с шафетата на България, с бронзов медал- индивидуално на дълга дистанция. На № 3 място в класацията за спортист на годината се класира 14 годишната каратистка Джулия Сотирова от карате- клуб "Шурикен", която е балканска шампионка на кумите за девойки младша възраст. Отбор на годината стана волейболният "Велбъжд"- девойки- младша възраст. Вечерта спортистите отбелязаха наградите с шведска маса даден в тяхна част.