Second slide
Third slide
В Кюстендил се проведе се Пролетен футболен турнир за ученици III и IV клас
  Категория: Култура и спорт     15:39 - 28/March/2023

Шест футболни отбора се включиха в традиционния Пролетен футболен турнир за ученици III и ІV клас, организиран от ОДК и Община Кюстендил, това са тимовете на ОУ "Св. Св. Кирил и Методий", ОУ "Проф. Марин Дринов"(два отбора), ОУ „Св. Паисий Хилендарски", НУ "Св. Св. Кирил и Методий", с. Раждавица и НУ "Св. Климент Охридски", съобщиха за „Кубер прес“, от ОДК Кюстендил.

Турнирът откри г - н Константин Мандалски – старши учител по футбол в ОДК. Гост на събитието беше г- н Стоян Стоянов – старши експерт по физическо възпитание и спорт в Община Кюстендил.

След теглен жребий отборите бяха разпределени в две групи и играха по схемата "всеки срещу всеки". Мачовете бяха в две полувремена от по 15 минути. Всеки отбор бе от 8 футболисти – 7 полеви играчи и 1 вратар.

Срещите започнаха много динамично и оспорвано, младите футболни таланти показаха много добра игра и висока спортна мотивация.

Поради лошите атмосферни условия турнирът беше прекъснат и не бяха излъчени победители. Срещите ще се доиграват на 06. 04. 2023 г. от 14:00 часа на изкуствения футоболен терен в ЕГ "Д - р Петър Берон".