BG "Велбъжд”- Чикаго 2022 стартира с победа 5:3 над босненски тим
  Категория: Култура и спорт     15:56 - 14/December/2022

Следващия мач е с -полски отбор.

Генерален спонсор на новия отбор е транспортна компания “VIB Trans Inc”, с президент Ивайло Баташки, който е и основен футболист, за финансовата стабилност на отбора допринася и известното заведение „Кафе Мираж”, предаде репортер на „Кубер прес“.

Този петък (16 декември) от 22:00 часа в зала “Soccer City Palantine”, намираща се на адрес: 545 S Consumers Ave, Palatine, IL 60074, “Велбъжд” Чикаго играе със силния полски тим “Кразни Старс”. Вход за зрители: $5.

Най-новият български отбор “Велбъжд” Чикаго 2022 стартира с победа в първия си официален мач, в зала 5+1. В групата за над 40-годишните, българите победиха с 5:3 босненския тим “Блазерс”.

Първото попадение за “кюстендилци”, изработиха двама от най-опитните в отбора Георги Георгиев и Живко Булев. Георгиев асистира на голмайстора Булев за 1:0.

Две минути по-късно капитанът Стефан Златев отправи удар, а стражът на “Блазерс” успя да избие. Коженото кълбо се върна при Пламен Атанасов, който покачи на 2:0.

Третия гол за “Велбъжд” стана като по учебник. Основната заслуга за попадението, бе на живата легенда Димитър Атанасов. 70-годишният ветеран по-известен, като Чичо Митко, подхвана българската атаката в центъра. Той видя включилият се по лявото крилото Стефан Златев и го изведе с хитър пас между двама. Капитанът подаде по земя на връхлитащия на скорост Румен Ганеков, който оформи класическото 3:0.

Така завърши първата част, с комфортна преднина за “Велбъжд”.

След кратката почивка, двата отбора подновиха играта. В началото на второто 20-минутно полувреме, Стойчо Стойчев открадна топката в центъра, напредна и излезе сам срещу вратаря. С първия си удар уцели стената, за щастие коженото кълбо се върна в краката му и при втория опит отбеляза за 4:0.

Липсата на опит в редиците “Велбъжд” си каза думата и последва отпускане в играта на българите. Така набързо опитните босненци намалиха до 4:3.

В последните две минути драмата беше пълна, защото съдиите наказаха по един играч от двата отбора, с две минутно наказание (син картон).

Все пак, късметът почука на вратата, на новия отбор. Секунди преди края, капитанът Стефан Златев се опита да прехвърли противниковия вратар, който се беше включил в атака. Топката се удари в стената, а най-съобразителен се оказа голмайсторът Живко Булев, който я насочи за крайното 5:3.

“Повечето от играчите, с които създаваме “Велбъжд” Чикаго, са бивши или все още настоящи футболисти на “Левски” Чикаго. Годините си вървят и за да можем да продължаваме, да практикуваме любимата игра, направихме нов отбор. Сърдечно благодарим на спонсора Ивайло Баташки, който не се чувстваше добре, но въпреки това дойде на първия официален мач и дори успя, да намери сили, да се включи в игра. Поздравявам момчетата за успеха, дано и занапред запазим ентусиазма в играта. Живот и здраве, ако напролет имаме достатъчно хора, ще се включим и в играта на открито 11х11”, каза основателят на „Велбъжд“ Чикаго – Николай Василев.