Партньори
First slide
Second slide
Third slide
Отборът на ПМГ – Кюстендил, е победителят в Областното състезание на МПО “Млад огнеборец”
  Категория: Новини     14:48 - 22/May/2009

Днес на стадион “Осогово” в Кюстендил заместник кметът на Община Кюстендил Виктор Янев откри областния кръг от 10-то състезание на младежките противопожарни отряди “Млад огнеборец”, съобщи за “Кубер прес” Катя Табачка говорител на полицията в Кюстендил.
Отборите - първенци в районните състезания, бяха от Природо-математическа гимназия – Кюстендил, ОУ “Христо Ботев” – с. Самораново, общ. Дупница, СОУ “Христо Ботев” – Бобов дол, и СОУ “Ав. Попстоянов” – Рила. Те мериха сили в 2 дисциплини – Бойно разгръщане на състезателна пътека и 400 м щафетно бягане с препятствия.
Отборът на ПМГ – Кюстендил ще участва в Републиканското състезание “Млад огнеборец” в курорта Албена от 10 до 13 юни. Той е първенецът в комлексното класиране, на второ място се класира отборът на ОУ “Христо Ботев” – с.- Самораново, на трето – отборът на СОУ “Ав. Попстоянов” – Рила.
За осъществяването на състезанието и наградите на младите огнеборци ценна помощ оказаха цехът за производство на хляб и хлебни изделия “Стратос”, цехът за производство на саи “Еспасионе”, шивашкият цех “Супер 200”от Кюстендил и Община Кюстендил.
Всички състезатели получиха спортни и ученически пособия и лакомства, а призьорите купи и грамоти. Състезателите от отборът първенец получиха комплекти анцузи, спортни обувки тениски.