Second slide
Third slide
Състезатели от СКХЗУ”Пауталия спорт 2005” с медали от ДС по лека атлетика
  Категория: Култура и спорт     10:00 - 3/June/2019

На базата на НСА „Васил Левски” град София,-федерация „Спорт за хора със зрителни увреждания” проведе държавното състезание по лека атлетика за хора със зрителни увреждания на Федерация „Спорт за хора със зрителни увреждания”,съобщи за “Кубер прес”, Кънка Витова председател на СКХЗУ”Пауталия спорт 2005” гр.Кюстендил.
Състезанието се проведе в две категории „Б1” и „Б2”. В Б1 са всички състезатели, които са с нулево зрение или имат светлоусещане.
В Б2/Б3 са всички състезатели, които имат остатъчно зрение.
То се проведе в следните дисциплини:
Бегови дисциплини:
100 м. гладко бягане; 200 м. гладко бягане; 400 м. гладко бягане;
скок на дължина; мятане на диск; и тласкане на гюле;
Състезателите на СКХЗУ”Пауталия спорт 2005” гр.Кюстендил спечелиха 3 призови места в това състезание.
Росица Иванова спечели среброто в тласкането на гюле в категория „Б2/3” и бронза в 100 метра гладко бягане в същата категория. На 200 м остана четвърта .
Кънка Витова в дисциплината мятане на диск зае трето място .
Останалите участници Венцислав Анакиев и Юлия Михайлова и Райна Вучкова се класираха както следва „ Юлия -4 то място на 100 м и 5 то на 200 м. , Райна Вучкова при мятането на диск спечели 4то място . а Анакиев 4 то на 100 м и 4 то на 200 м при мъжете.
“Много съм доволна от представянето на състезателите ни”- сподели Кънка Витова председател на спортния клуб.