Партньори
First slide
Second slide
Third slide
“Sbornaya“ -Благоевград, спечели осмия регионален полуфинал на Фен Купа 2018 в Кюстендил
  Категория: Култура и спорт     18:22 - 8/July/2018

Второто място остана за отбора на „Млади надежди“-Кюстендил, след като загубиха драматично финалния мач срещу шампионите. Двата тима си размениха по един гол през първото полувреме. Точен за „Млади надежди“ беше Йордан Етов, а за „Sbornaya” Благовест Христов.

Наздраве за момчетата от тима на „Sbornaya“ -Благоевград, които спечелиха осмия регионален полуфинал на Фен Купа 2018. Участници в него бяха 32-та най-силни отбора от областите Кюстендил, Благоевград и Перник, а домакин на футболната надпревара беше стадион „Осогово“ в „града на черешите“,съобщи за “Кубер прес”, Данаил Данов.
Регионалната купа беше връчена на шампионите от „радостта на народа“ Божидар Искренов. Победата е техният „билет“ за националните финали на турнира, които ще се проведат на 29 и 30 септември в София.
Второто място остана за отбора на „Млади надежди“-Кюстендил, след като загубиха драматично финалния мач срещу шампионите. Двата тима си размениха по един гол през първото полувреме. Точен за „Млади надежди“ беше Йордан Етов, а за „Sbornaya” Благовест Христов. При резултат 1:1 прозвуча и последният съдийски сигнал. При последвалите дузпи „Млади надежди“ допуснаха две фатални грешки и отстъпиха победата на шампионите.
“Sbornaya” са един от най-старите и титулярни отбори на Фен Купа. Те участват в турнира всеки сезон, почти от самото му основаване през 2003 година. Това е четвъртата им купа на регионален шампион за Благоевград, Кюстендил и Перник. Тази година те са твърдо решени да спечелят и националните финали на Фен Купа и да вземат голямата награда – посещение на мач на любим футболен отбор в рамките на Европа.
На почетните трета и четвърта позиция се наредиха „Авангард“ (Сандански) и „Zona C“ (Благоевград). За „Най-добър вратар“ беше обявен Радослав Иванов от „Млади надежди“, а за „Най-атрактивен състезател“ Благовест Христов от „Sbornaya“. Титлата „Най-спортсменски отбор“ беше присъдена на момчетата от „Металург 1957“ (Перник), които впечатлиха съдиите с образцовото си поведение на терен и регистрираха най-малко нарушения по време на мачовете си.
Десет от посетителите на стадион „Осогово“ имаха невероятната възможност да изпълнят дузпа срещу четирикратния носител на титлата „Най-добър вратар на България“ Пламен Николов. Всеки от тях получи за спомен шапка с автограф от легендарния вратар и други подаръци. Николов допълнително подсили атмосферата на терен като извади своя бронзов медал от Световно ’94 и позволи на всички желаещи да го разгледат и да се снимат с него за спомен.
Следващият шанс за феновете да се докоснат до неповторимите емоции на Фен Купа 2018 е в Монтана, на 14 и 15 юли. Междувременно - наздраве за всички предстоящи футболни моменти през сезона! Снимки и още актуална информация за най-големия и вълнуващ футболен турнир за любители в България можете да намерите на www.facebook.com/kamenitzafancup и на официалната страница на турнира http://fancup.kamenitza.bg.