Рубрики
Партньори
First slide
Second slide
Third slide
В Кюстендил се проведе заседание на Областния консултативен съвет по животновъдство
  Категория: Регионални     16:44 - 27/February/2018

В регион Кюстендил има 6 предприятия за преработка на мляко, с въведената наредба -2 за суровото мляко нещата си идват на мястото,отговорността за качеството на суровото място вече е грижа на животновъдите, който е бизнес оператор с храни.

В Кюстендил се проведе заседание на Областния консултативен съвет по животновъдство,предаде репортер на “Кубер прес”.
Юлия Коюмджийска председател на Областния консултативен съвет по животновъдство представени презентация относно разяснение на процедурата по предоставяне на пасища, мери и ливади от ОПФ на животновъди.В изявление пред медии тя коментира схеми и мерки-2018 и Наредба-3- относно кандидатстването ,на база влезлите през миналата година нови условия за доказване на реализираната продукция.
„Миналата година влязоха едни нови условия за доказване на реализираната продукция по обвързаната подкрепа, това е пречката която спъва животновъдите, защото самото мляко може да се продава само с необходимата документация”, каза Юлия Коюмджийска, председател на областния консултативен съвет по животновъдство в Кюстендил.
Тя запозна животновъдите с измененията на проекто наредбата за изкуствено създадени условия за участие в схеми и мерки.
От Областната Дирекция по безопасност на храните коментират и обяснят Наредба № 26 от 14 октомври 2010 г. за специфичните изисквания за директни доставки на малки количества суровини и храни от животински произход.
.Д-р Велка Войнова - началник на отдел „Контрол на храните” към Областна дирекция по безопасност на храните – Кюстендил обясни на животновъдите специфичните изисквания за производство, събиране, транспортиране и преработка на сурово краве мляко, предлагането на пазара на мляко и млечни продукти и официалния им контрол,както и с изменения касаещи условията и реда за прилагане на схемите за директни плащания.В изявление пред медии тя поясни,че млекомати в област Кюстендил няма ,защото животновъдите се страхуват -трудно биха станали преработватели на мляко ,касае за обект за харни, според тях инвестицията е голяма.
Д-р Войнова каза още,че в регион Кюстендил има шест предприятия за преработка на мляко. Според нея с въведената наредба -2 за суровото мляко нещата си идват на място,отговорността за качеството на суровото място вече е грижа на животновъдите.Те сами ще правят пробите и ще ги представят в лаборатории Те са хората, които трябва да вземат проби от млякото, но преди това те трябва да бъдат обучени.
От Областната Дирекция по безопасност на храните разясниха специфичните изисквания за директни доставки на малки количества суровини и храни от животински произход.








Kuber press

       Назад кън всички новини

Времето
Анкета

Ще се справите ли с високите цени на горивата!


Да
Не
Не знам
Ще опитам
Невъзможно

Реклама