Партньори
First slide
Second slide
Third slide
”Пауталия спорт 2005” -втори от състезание по шах за хора със зрителни увреждания
  Категория: Общество     18:20 - 18/May/2017

В „Парк хотел Кюстендил се проведе традиционното отборно състезание по шахмат за хора със зрителни увреждания , организирано от СКХЗУ”Пауталия спорт 2005” Кюстендил, включено в общинския спортен календар,съобщи за “Кубер прес”, Кънка Витова председател на СКХЗУ”Пауталия спорт 2005”.
Организаторите участваха с два отбора – Отбор „Пауталия” и отбор „Руен”. Отбор „Пауталия „ спечели купата за второ място в турнира. Състезанието откри зам. Кмета по "Култура, образование, туризъм, младежки дейности и спорт" г-н Светослав Василев .
Участващите отбори бяха от Варна , Пловдив , Благоевград и два отбора на Кюстендил – отбор „Пауталия” с капитан Динко Даскалов и отбор „Руен” с капитан Никола Баджаков. Отбор „Руен „ стана 4 ти , а купа „Пауталия” замина за силния отбор на Пловдив , където играе и шампиона по шахмат на федерация „Спорт за хора със зрителни увреждания” Расим Лизан.
. Състезанието са проведе на четири дъски и имаше класация и по дъски . Сребърния медал на четвърта дъска спечели Александър Костов от отбор „Пауталия” , бронзовия – Пламен Петров от отбор” Руен” , среброто на трета дъска -Динко Даскалов , бронза на втора - Кънка Витова , Бронза на първа - Борислав Лазаров .
Всички от отбор „Пауталия” Кюстендил. Всички награди бяха връчени от кмета на община Кюстендил г-н Петър Паунов ,който закри турнира .