Second slide
Third slide
Рос- Мари Маринова от СК "Крис" е "Спортист на Кюстендил 2015"
  Категория: Култура и спорт     19:35 - 18/December/2015

Кмета на община Кюстендил Петър Паунов връчи купата и паричната награда от името на община Кюстендил на победителката в битката за Спортист на годината -2015 на община Кюстендил Рос- Мари Маринова от Спортен клуб "Крис”,предаде репортер на “Кубер прес”. Победителката Рос- Мари Маринова стана европейската шампионка по сумо за девойки до 18 години, тя спечели златен медал на Евро първенството в Македония,има и сребърно отличие от абсолютната категория на шампионата,това е нейна втора евротитла. Градоначалникът награди и класиралия се на второто място в анкетата състезателя по борба Августин Спасов от клуб "Васил и Георги Илиеви",както и на 11- годишния Еманоил Валентинов- скокове на батут от клуб "Евротрамп" взе бронза с третото място., Августин Спасов от клуб "Васил и Георги Илиеви" се класира на 5- то място на Европейското първенство по борба за юноши и на 12- то място на Световното първенство. Еманоил Валентинов- скокове на батут от СК Евротрамп се класира на престижното 5- то място на синхрон на Световно първенство в Дания, във възрастова група 11-12- годишни момчета.Кмета Паунов благодари на организаторите на церемонията по избор на спортист на годината на община Кюстендил 2015,като подчерта,че няма основание за виновно поведение на кюстендилските спортисти през следващата година ,защото имат заряд който без съмнение дава повод за много оптимизъм.Той обеща и занапред от община Кюстендил да продължат с несимволичната подкрепа .Тази година ,каза още кмета спортните клубове ще получат повече възможности ,съвместно с УС с представители на всички клубове ще бъдат разпределяни субсидиите-техния акцент къде да бъде: спортната подготовка, ремонтните дейности на базите или тяхното обновяване и модернизиране.”Състезанието беше много трудно,въпреки всичко се преборих и стигнах дотук. Надявам се през следващата година да успея да стана трикратен европейски шампион ,харесвам спорта и ще се развивам .”каза пред медии минути след награждаването "Спортист на Кюстендил 2015"- Рос- Мари Маринова.Нейна беше честта да разреже първа специалната голяма торта с пожелание за успешна спортна година на всички кюстендилски спортисти.