Second slide
Third slide
Мориа Грин спечели Коледен шахматен турнир-ОДК Кюстендил
  Категория: Култура и спорт     15:51 - 12/December/2015

В Обединен детски комплекс се проведе традиционният Коледен шахматен турнир – първата изява от коледния спортен календар на ОДК. В него участваха 17 шахматисти от общинските училища,съобщиха за “Кубер прес”от ОДК Кюстендил. Главен съдия на турнира бе з.м.с. Асен Анев – ръководител на школата по шахмат към ОДК. Състезанието се проведе в 5 кръга по швейцарска система. След изиграване на всички партии се получи следното класиране: 1 м. Мориа Грин - 4 т. 2 м. Олег Александров (ПМГ „Проф. Ем. Иванов”) – 3 т. 3 м. Горослав Шахънов (ПМГ „Проф. Ем. Иванов”) – 3 т. 4 м. Йонатан Грин – 3 т. 5 м. Ради Стамболийски (НУ „Св. Климент Охридски“) – 3 т. 6 м. Антоан Петров (ПМГ „Проф. Ем. Иванов”) – 3 т. Радващо е, че в турнира участваха много малки шахматисти. Карина Бурназка от ПГ на ОДЗ „Славейче“, която е само на 6 години, е седма с 2 т. в общото класиране и първа при 6-годишните. Друг шахматен талант е Ищар Лапева - на 7 г. (І клас на ОУ „Св. Паисий Хилендарски“), която спечели І място във възрастова група до 8 години. Бойко Малинов – директор на ОДК, поздрави всички участници в турнира и връчи наградите на победителите.