Партньори
First slide
Second slide
Third slide
Кънка Витова от Кюстендил за втори път стана държавен шампион по шахмат за незрящи- жени
  Категория: Култура и спорт     19:58 - 18/June/2014

През този месец се проведе Държавно първенство по шахмат за незрящи –жени в Старозагорски минерални бани. В състезанието участваха 16 състезателки,съобщи за “Кубер прес”, Кънка Витова състезателка на СКХЗУ”Пауталия спорт-2005” Кюстендил.Кюстендилката Кънка Витова състезателка на СКХЗУ”Пауталия спорт-2005” спечели за втора поредна година титлата на първенството .На второ място завърши Илинка Дилкова от СКИ Витоша София, за третото място с равен брой точки трябваше да се борят три състезателки и да играят"Армагедон"мач-за определяне на финалната тройка .Така се стигна на трето място да завърши Недялка Стойкова от СК„Успех „Варна. Успехите си в шаха дължа ,както на треньора ни Асен Анев , така и на добрия „климат” в спортния ни клуб ,даващ възможност за развитие на всеки един ,който има желание - сподели Витова.