Second slide
Third slide
СКХЗУ”Пауталия спорт-2005” се класираха ІІ в турнира за купа „Пауталия
  Категория: Култура и спорт     18:17 - 28/May/2014

Отбора по шахмат на СКХЗУ”Пауталия спорт-2005” спечели второто място в завършилия турнир за купа „Пауталия” ,съобщи за “Кубер прес”,Кънка Витова председателя на ”Пауталия спорт-2005”. На хижа „Осогово” се проведе отборен турнир по шахмат за хора със зрителни увреждания с участието на отбори от Кюстендил , Варна ,Благоевград и два спортни клуба от гр. София . Участваха 6 отбора . Първи стана отбора на СК”Успех” гр. Варна. Нашите шахматисти в състав Динко Даскалов ,Кънка Витова ,Борислав Лазаров и Никола Баджаков , Венцислав Анакиев и Росица Иванова се представиха много добре . На първа дъска където играят най-добрите шахматисти Борислав Лазаров спечели сребърен медал , на втора дъска Кънка Витова също сребърен медал ,и на 4 та Никола Баджаков сребърен медал. Турнира се провежда благодарение на финансовата подкрепа на община Кюстендил. Благодарим на кмета на общината г-н Паунов и на целия му екип, които винаги са ни подкрепяли.. Тази година за да удължим турнира заслуга има и г-н Димитров управител на хижа „Осогово” -сподели Кънка Витова председател на клуба.