Партньори
First slide
Second slide
Third slide
Симеона Райчева и Кристияна Кръстева Републикански шампиони в олимпийския спорт батут
  Категория: Култура и спорт     13:01 - 7/October/2013

От 03 до 05 октомври в спортните комплекси на Сливен и Ямбол се проведоха финалите на Държавното първенство по скокове на батут. Отлично представяне на кюстендилските батутисти от клуб "Евротрамп",съобщи за “Кубер прес” Ани Кръсетва. От Кюстендил взеха участие 13 състезатели и спечелиха за нашата школа по батут 8 медала.
Във възрастова група до 8 години Симеона Райчева грабна златото в дисциплина Голям батут индивидуално. Във възрастова група 9-10 годишни Яна Николова се класира втора на индивидуалното представяне на Голям батут, а заедно със съотборничката и Йоана Андонова взеха златото в синхрона. До тях на почетната стълбичка се окичиха с бронз и други две състезателки на клуба - Моника Станкова и Денислава Георгиева. Яна Николова спечели и бронз в дисциплина Двоен мини батут и така си донесе пълен комплект от медали. При 11-12 годишните Кристиян Петров се нареди шести на финалите на Голям батут, а Симеон Стоименов зае пето място на Двоен мини батут. Надя Христова възраст 13-14 годишни се класира четвърта на Голам батут, а заедно със състезателката Христова от Ямбол спечелиха злато при синхрона. Кристияна Кръстева в синхрон с Д. Манолова от Русе заеха втора позиция. Кристияна стана и Републикански шампион на Голям батут в нейната възрастова група. Предстои и да се сътезава с Националния отбор на Световното първенство през ноември, което ще се проведе в зала "Арена Армеец" София. "Всички тези успехи на децата са благодарение на треньорите Асен Стоицов и Ангелина Богословова. Не без значение за нас е и иподкрепата на родителите - и морална, и финансова. Хората, които пък ни помагат финансово- нашиите спонсори, могат да се гордеят с постиженията на децата, тяхната борбеност и неуморен труд. Благодаря ви на всички и обещаваме още по-големи успехи защото състезателите в клуба имат много голям потенциал за в бъдеще.", сподели председателят на клуба Иво Кръстев. "Евротрамп" провежда всеки делничен ден своите тренировки в голямата зала на стадион Осогово от 17.00 до 20.00 часа. Все още има прием на деца навършили поне 5 годинки. Други възрастови ограничения за спортуващи деца и младежи - няма. Спортът развива координация, дисциплина, гимнастическа фигура. Тренировките се провеждат под вещото ръководство на висококвалифицирани треньори с опит и върху абсолютно обезопасени уреди от най-висок клас.