Партньори
First slide
Second slide
Third slide
С шампионски титли приключи участието в Държавното първенство по ски-ориентиране на СКО „Руен-92” - Кюстендил
  Категория: Култура и спорт     14:51 - 11/February/2013

С две шампионски титли, два сребърни медала, един бронзов и няколко класирания в десятката приключи участието в Държавното първенство по ски-ориентиране на представителния отбор на СКО „Руен-92” при Туристическо дружество "Осогово" гр. Кюстендил,съобщи за “Кубер прес”,Силвия Михова от ТД Осогово Кюстендил.
В продължение на пет дни в сърцето на Родопите, край язовир „Широка поляна”, повече от двеста състезатели от цялата страна премериха сили по снежните трасета с дължини от 2 км до 15 км (спринт, средна и дълга дистанция, щафети), подготвени от техническите екипи на федерацията.Най-перспективният ни състезател Георги Йосифов (14г.) успя да спечели пълен комплект от медали – шампионска титла в спринта, сребро в щафетата и бронзов медал в дългата дистанция (5,5 км), а на средната дистанция остана четвърти.Другият сребърен медалист в щафетата Мартин Трайчев (16 г.) завоюва две четвърти места в индивидуалните бягания – спринт и дълга дистанция (7,3 км), а Роберто Иванов (18 г.) освен среброто от щафетата, остана на четвърто и пето място в спринта и дългото бягане.При 35-годишните отлично се представиха Илияна Бургова – шампион в дългата дистанция (7,3 км) и Марио Димитров – със сребърен медал.В елитната група при мъжете щафетата зае престижното седмо място, а в спринта (3,5 км) Георги Бургов влезе в десятката, класирайки се на девето място, оставяйки зад гърба си повече от двадесет състезатели.Следващото участие на СКО „Руен-92” е в ски-маратона, който ще се проведе в района на връх ”Шипка” на 3-ти март, посветен на светлата дата в историята на България.